Styrelse

Sune Lundqvist
  • Sune Lundqvist
  • Ordförande
  • Befattning: CEO och grundare av Input Interiör I styrelsen sedan: 2008 (ordförande sedan 2018)
  • sune.lundqvist@elfsborg.se
Mats Karlsson
  • Mats Karlsson
  • Vice ordförande
  • Befattning: VD Baker & Bloom Investments AB. I styrelsen sedan: 2016
  • mats.karlsson@elfsborg.se
Therese Bengtsson
Michael Ekberg
  • Michael Ekberg
  • Styrelseledamot, ordförande i Borås Arena AB
  • Befattning: Regionchef Riksbyggen I styrelsen sedan: 1998
  • michael.ekberg@elfsborg.se
Joachim Modigh
  • Joachim Modigh
  • Styrelseledamot, supporteransvarig, styrelsens representant i Historiska Akademien
  • Befattning: CFO, Gina Tricot I styrelsen sedan: 2003
  • Joachim.Modigh@ginatricot.com
Anders Segerblom
  • Anders Segerblom
  • Styrelseledamot, sekreterare
  • Befattning: Advokat, Anders Segerblom Advokatbyrå I styrelsen sedan: 2009
  • anders@asegerblom.se
Annika Persson
Lars Stensson
  • Lars Stensson
  • Styrelseledamot, ansvarig för föreningskultur, styrelsens representant i Historiska akademien, ledamot i Västergötlands Fotbollförbund
  • Befattning: Inköpsansvarig OCS AB I styrelsen sedan: 2013
  • lars.stensson@ocs.se
Huvudpartners Officiella sportleverantörer